czwartek, 7 kwietnia 2011

SEO Katalogi


Początek SEO Katalogów był naprawdę mocny. Powstawało ich mnóstwo i były one w większości darmowe. Niestety jak na każdą rzecz także i na nie musiał kiedyś przyjść kryzys. Kilka miesięcy temu wiele z nich dostało bana. Okazało się więc, że sztuczne podwyższanie site katalogu nie zawsze niesie za sobą pozytywne skutki. I tak po okresie rocznego rozkwitu wiele z nich straciło swoją moc. Jednak wciąż powstają nowe seoki, z tym że reprezentują one już znacznie niższy poziom niż te na początku. Chodzi tu przede wszystkim o to, że ich administratorzy wprowadzają od razu opłate za dodanie wpisu. Powiedzmy sobie szczerze jeśli katalog ma PR 0, BL poniżej 10 000 nie warto płacić jakichkolwiek pieniędzy za to by Twa strona się w nim znalazła. Niektórzy właściciele mają czelność wymagać przeszło 4 zł za wpis, gdy katalog nie ma BL nawet 100! Bądźmy szczerzy google nie zwraca jakiejkolwiek uwagi na skrypt katalogu, tylko na to co się w nim znajduje. Dużo bardziej wartościowy jest wpis w moderowanym freeglobesie niż w cienkim seoku. Ogółem sądzę, że moda na SEOKatalogi niedługo się już skończy, najlepsze z nich przetrwają, inne umrą śmiercią naturalną.

3 komentarze:

  1. Najlepszym narzędziem dodającym wpisy do katalogów jest SeoAdder. Znajdziecie go na www.seoadder.info

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uważam, że również reklama w internecie jest bardzo fajnym sposobem aby zdobyć kolejnych klientów. Mimo wszystko zanim zaczniemy to wdrażać to warto zadbać o właściwą optymalizację witryny www. Czytałam o tym na https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Optymalizacja-SEO-to-najwazniejszy-klucz-do-sukcesu-naszej-strony-internetowej oraz myślę, że warto jest skupić się właśnie na takich sprawach. Oczywiście wiadomo, że sama optymalizacja jest bardzo istotnym elementem pozycjonowania strony.

    OdpowiedzUsuń
  3. To fakt - pozycjonowanie jest naprawdę skuteczną formą reklamy, ale moim zdaniem nie warto ograniczać się wyłącznie do niego. Jest bowiem wiele innych form reklamy, którymi moim zdaniem warto się zainteresować. Część z nich opisano na portalu internetowym http://adnext.pl/onas/6-mitow-afiliacji/

    OdpowiedzUsuń